Доводимо до відома користувачів земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (паїв) !

Дата: 01.11.2023 10:18

Відповідно до п.64, розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, першим роком за який визначається мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ), є 2022 рік.

У 2023 році вперше було здійснено  нарахування МПЗ.

Згідно Закону України від 30.11.2021 року, № 1914 платниками МПЗ є:

-власники земельних ділянок, віднесених до с/г угідь,

-користувачі, орендарі земельних  ділянок  віднесених до с/г угідь, які не передали ділянки в суборенду,

- користувачі земельних ділянок  с/г угідь на інших умовах.

Тобто для фізичних осіб, які відповідно до норм Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України та Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі» оформили  взаємовідносини щодо передачі  с/г угідь в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування  МПЗ контролюючим органом не визначається. У такому випадку, МПЗ за такі землі сплачує орендар.

Виконавчий комітет сільської ради просить землекористувачів земельних ділянок (паїв) з’явитись в сільську раду для отримання повідомлення по сплаті  МПЗ, терміном по 10.11.2023 року.

Заздалегідь вдячні