Нижньопетровецький ліцей №2 Петровецької сільської ради
Адреса - 59046, Україна, Чернівецька область, Чернівецький район, ттг Петровецька, с.Аршиця, вул.Іоанна Павла ІІ 21-А
Директор - Тома Олена Миколаївна
Код ЄДРПОУ - 21440039
Е-mail - N_Petrovti2@ukr.net
Сайт - http://np.licey.ua/
Соціальні мережі:
Facebook - https://www.facebook.com/profile.php?id=100015258558468
Перша школа в Аршиці з'явилася у далекому 1930 році. Тоді це була невеличка чотирирічна школа з румунською мовою викладання, яка розміщувалася в будинку Івана Дрощака. Уявіть собі: маленькі діти, які з цікавістю та завзяттям відкривають для себе світ знань, сидячи за дерев'яними партами у скромній сільській хаті.
Час минав, і школа росла разом із селом. У 1950 році вона стала семирічною, а у 1961 році для неї було збудовано нове приміщення.
Директором школи стала Тамара Петрівна Гончарова – мудра та енергійна жінка, яка віддала свої сили та знання розвитку освіти в Аршиці.
У 1982 році школа отримала ще одне двоповерхове приміщення, що стало справжнім подарунком для учнів та вчителів.
З кожним роком школа ставала все кращою та сучаснішою, але головне – вона завжди залишалася місцем, де діти могли отримати якісну освіту та підготуватися до дорослого життя.
У 1994 році школа перейшла на українську мову навчання, а у 1999 році отримала статус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. З 01 вересня 2019 року Нижньопетровецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 перетворено у Нижньопетровецькій ліцей №2. За роки існування школи її очолювали вісім директорів, кожен з яких зробив свій внесок у її розвиток.
Сьогодні школа на Аршиці – це навчальний заклад, де навчаються 181 учень у 11 класах. У школі працюють 25 талановитих вчителів, які не тільки передають свої знання дітям, але й виховують у них любов до навчання та повагу до традицій.
Особливістю школи є те, що тут, крім української, вивчаються також польська та румунська мови. Адже в селі проживають етнічні поляки та румуни, і школа допомагає дітям зберегти свою національну ідентичність та культуру.
Школа пишається своєю історією та своїми випускниками, які успішно реалізують себе в різних сферах діяльності.
Серед випускників нашого закладу - Марія Малицька, завідуюча бібліотеки села Аршиця. Заслужений працівник культури України та Польщі. Керівник народного польського ансамблю «В’янечек», голова місцевого філіалу товариства польської культури імені Адама Міцкевича.
Казимир Гавлюк – випускник Львовської теологічної семінарії, доктор теологічних наук, захистив докторську дисертацію у 2010 р. Навчався у Римській аспірантурі в Італії при Ватиканській академії.
Нижньопетровецький ліцей №2– це не просто місце, де діти отримують освіту. Це справжній храм знань, де панує атмосфера творчості, дружби та взаєморозуміння.
Результати праці – це основний показник діяльності навчального закладу. Одним з показників забезпечення закладом якісної освіти є Всеукраїнські учнівські олімпіади, які для багатьох учнів є першим кроком у науку. Учні нашого ліцею щороку здобувають призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. У 2024 році учениця Тарица Фабіана здобула ІІ місце в ІІІ обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології, а у 2025 році вона виборола ІІ місце в області на олімпіаді з біології.
Про якісну роботу вчителів свідчать і результати ЗНО (НМТ). Випускники нашого ліцею показують щороку хороші знання. Так, випускник 2024 року Ваврич Ярослав склав НМТ з математики на 189 балів. Українську мову випускники склали на 175 балів, історію України на 185 балів.
У 2019 році в історії школи розпочався новий етап – було розпочато добудову ліцею. Це довгоочікувана подія для всієї громади, адже новий ліцей дасть змогу дітям здобувати якісну освіту в сучасних умовах. На жаль, наразі будівництво призупинено, але ми сподіваємося, що незабаром воно буде відновлено та завершено. Адже, всі ми завжди прагнемо одного – зробити світ кращим для своїх нащадків. Діти – наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, а продовження нашого роду, нашої Держави. Сьогодні дуже важливо приділяти увагу навчанню дітей, бо війну ми виграємо для того, щоб наші діти мали майбутнє. А освіта і є цим майбутнім.